Äripäev • 13 november 2019
Uudised
Ainult tellijale
PÕHJALA BREWING AS
+ Lisa teavitustesse

Põhjala katsetab Hiina turgu ajutise baariga

Põhjala Zhu Jing Ban pop-up-baar asub Pekingis Dongchengi linnaosas.  Foto: Eesti Väikepruulijate Liit

Pekingis avati kaheks kuuks baar, kus on müügil ainult Põhjala Pruulikoja käsitööõlled, teatas Eesti Väikepruulijate Liit. Ettevõte testib baari avamisega turgu edasiste laienemisplaanide jaoks.

Põhjala Pruulikoja kaasasutaja ning müügi- ja turundusdirektori Peeter Keegi sõnul on Hiina Põhjala jaoks suuruselt kolmas eksporditurg. Keek hindab Hiinas käsitööõllede osakaalu tagasihoidlikuks, ent näeb Eesti tootjatele suurt potentsiaali.

"Meil on Hiinas seni väga hästi läinud, saadame pea iga kuu konteineritäie õlut Hiina. Nüüd testime pop-up-baariga turgu, et teha edasisi plaane," ütles Keek. "Vaatame, kuidas meie õlled vastu võetakse ja kuidas töötaks sealsel turul ainult Põhjala õlut müüv baar," selgitas Keek.

Tasub teada

Hiina on maailma suurim õlleturg, moodustades 27% globaalsest õlleturust.

Põhjala alustas Hiina turul 2016. aastal.

Allikas: Põhjala

Keegi sõnul on esimesed muljed julgustavad – kohalik partner, kes peab pop-up-baare, teatas Põhjalat avamisõhtu rekordkäibest.

Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liikme ja Põhjala Pruulikoja kaasasutaja Enn Pareli sõnul on see märkimisväärne läbimurre Eesti väikepruulijate jaoks, et Hiina pealinnas on baar, kus müüakse ainult Eesti käsitööõlut. Tema sõnul aitab Põhjala läbimurre Hiina turule avada uksi ka teistele Eesti väikepruulijatele.

Põhjala Zhu Jing Ban pop-up-baar asub Pekingis, Dongchengi linnaosas, mis on populaarne meelelahutuspiirkond nii kohalike kui turistide seas. Keegi sõnul sarnaneb Dongchengi linnaosa Tallinna Telliskivi linnakuga, aga on kordades suurem.

Põhjala teatel on nende Hiina koostööpartner varasemalt sarnaseid pop-up-baare avanud maailmakuulsate pruulikodadega nagu Stone Brewing, Mikkeller ja The Bruery.

Põhjala Brewing teenis 2018. aastal 2,4 miljoni euro suuruse müügitulu juures ligi 73 000 eurot ärikasumit, aga jäi pea 140 000eurosesse puhaskahjumisse. Viimases majandusaasta aruandes põhjendas ettevõtte kahjumi tekkimist Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus uue pruulikoja avamisega kaasnenud kuludega.

Põhjala kogumüügist moodustas eelmisel aastal eksport 67%. Eksportturgudest olid suurimad Soome, Prantsusmaa ja Hiina, järgnesid Holland ja USA. Kokku eksporditi 30 välisturule.

Põhjala Brewingu suurimad omanikud on Tiit Paananen (Bracino OÜ kaudu), Enn Parel (Parel Investeeringud OÜ), Peeter Keek (eraisikuna) ja Gren Noormets (Storno OÜ).